KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15126584
nr 1512 6584
Gösta Chatham
(1886-1961), Sverige
Den första bussen. Signerad, daterad 15/10 40. Teckning, 13x19 cm, yttermått inklusive ram: 18x24 cm
Kondition: skadat glas
Gösta Chatham, svensk bildkonstnär född i Örebro 1886, död 1961 i Finnerödja.
måndag 19 december 2022
kl 19:30:13
Gösta Chatham
Läs mer om Gösta Chatham